Izolacja pod płytkami


Wszyscy miłośnicy płytek muszą pamiętać o tym, że sama płytka nie chroni tynku przed wilgocią. Niestety nawet najszczelniej położone kafelki, wykonane z najlepszych materiałów nie gwarantują ochrony przed wilgocią. Ta potrafi doskonale penetrować płytkę i wnikać pod nią. W efekcie fugi zaczynają się kruszyć, klej przestaje trzymać i płytki odpadają. Co więcej, pod płytkami potrafią tworzyć się niezdrowe złogi pleśni, czy grzybów. Na szczęście istnieje skuteczna w ochronie przed wodą folia w płynie. Jest to dość innowacyjna hydroizolacja łazienki, która sprawdza się też na tarasach, balkonach, czy w kuchni.
Doskonałą okazją, aby ją założyć, jest remont łazienki. Właśnie wtedy można powierzchnię folią posmarować. A ta szybko zacznie się wiązać, tworząc szczelną powłokę ochronną. Układając następnie na niej płytki można mieć pewność, że żadna woda pod nie się nie dostanie. A to zagwarantuje ich trwałość, a także uchroni pomieszczenie przed grzybami i pleśniami.
Izolacja pod płytkami to rozwiązanie będące doskonałą inwestycją. I to nie tylko inwestycją w elegantsze wnętrze, ale również inwestycją w zdrowsze powietrze. Bo bez grzyba i pleśni, takim właśnie powietrze we wnętrzu będzie bez wątpienia.

Sprawdź również: folia w płynie