Jak otworzyć auto bez kluczyka?


Wbrew pozorom tekst ten nie powstaje z myślą o potencjalnych złodziejach samochodów, a raczej o tych kierowcach, którzy z powodu zwykłego zapominalstwa lub chwilowej utraty uwagi mogą samodzielnie doprowadzić do sytuacji, w której nie będą w stanie dostać się do środka własnego auta. Jeżeli bowiem zatrzaśnie się w nim kluczyki, a nie będzie się mieć przy sobie tych zapasowych albo gdy dodatkowy komplet będzie gdzieś na drugim końcu Polski, konieczne stanie się awaryjne otwieranie drzwi. Tylko jak je przeprowadzić i czy w ogóle można to zrobić samemu? Jak może wyglądać takie otwieranie samochodów Gdańsk i komu warto je zlecić?

Według informacji podawanych przez internetowe poradniki każdy kierowca jest w stanie sam otworzyć awaryjnie drzwi samochodu, a przynajmniej dostać się do środka tego samochodu, albowiem najczęściej opisywana metoda polega na… wybiciu szyby. Teoretycznie jest to metoda skuteczna, ale w praktyce doprowadzi ona do większych szkód niżeli korzyści. Przy tym wszystkim wiąże się ona z pewnym ryzykiem. Samodzielne wybijanie szyby auta w celu otwarcia samochodu z zatrzaśniętymi lub zgubionymi kluczykami może zakończyć się jakimś zranieniem albo nawet poważniejszym urazem, dlatego dla własnego bezpieczeństwa z tej metody lepiej w ogóle nie korzystać.

Aby w ramach awaryjnego otwierania samochodu nie zaszkodzić swojemu zdrowiu i też nie doprowadzić do zniszczenia żadnej części pojazdu, najlepiej po prostu zdecydować się na wykupienie specjalistycznej usługi. Jest nią awaryjne otwieranie samochodów Gdańsk, przeprowadzane przez większość zakładów ślusarskich i też kilka innych firm. Profesjonalne ekipy posiadają odpowiednio wyposażone zestawy narzędzi, które potrafią poradzić sobie z każdym, nawet tym nietypowym czy stosunkowo starym albo kiepsko działającym zamkiem. Usługi są oczywiście płatne, ale też nie kosztują szczególnie dużo, bo bardzo często można z nich skorzystać już za jakieś sto czy sto pięćdziesiąt złotych, co nie jest szczególnie wygórowaną ceną, zwłaszcza w tych większych miastach.

Najnowsze informacje: slusarz-trojmiasto.pl