Jak wykonać posadzkę z betonu


Roboty związane z budową domu nie należą do łatwych zadań. Istotnym elementem w każdym mieszkaniu jest trwała oraz w pełni niezawodna posadzka betonowa.

Posadzki betonowe są trwałą mieszanką kilku składników, które to po związaniu się potrafią stworzyć bardzo twardą oraz równą nawierzchnię. Taka wylewka jest podstawą do wykonania w dalszej kolejności różnorodnych prac glazurniczych, stolarskich czy pod posadzki żywiczne.

Aby wykonać prawidłowo posadzkę betonową należy posiadać pewne umiejętności, zatem tego typu roboty budowlane są zazwyczaj zlecane fachowcom.

Podczas wykonywania posadzki z betonu należy pamiętać o kilku istotnych szczegółach. Niezwykle ważne jest, aby wcześniej odpowiednio przygotować podłoże, na którym to będzie wylana betonowa warstwa. Powinno ono zawsze być solidnie zabezpieczone przed wilgocią oraz skutecznie odizolowane od rodzimego gruntu. W tym celu warto zastosować dostępną na rynku budowlanym folię – PE, która to świetnie zatrzymuje wilgoć. Ponadto warto na podłoże położyć styropian, który to jest świetną izolacją cieplną.

W przypadku wykonywania posadzki na ogrzewanie podłogowe, zamiast górnej warstwy folii, układa się specjalną matę styropianową z folią aluminiową, a na niej dopiero instalację ogrzewania podłogowego.

Polecamy również: wylewki betonowe