Lampy, które odmienią oblicze łazienki


Źródło światła w łazience to istotny element wyposażenia wnętrza. Oprócz tego, że nadaje pomieszczeniu blask, może być również stylową dekoracją. Jakie lampy łazienkowe wybrać?

Odpowiednio dobrane światło jest nieocenionym atutem łazienki. To właśnie ono pozwala stworzyć dogodne warunki do wykonywania makijażu, kosmetyki twarzy i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z bardziej istotnych elementów wyposażenia łazienki jest także lustro, które optycznie zwiększa pomieszczenie. Równie ważne są kinkiety łazienkowe, szczególnie przydatne w obszernych, potrzebujących większej dawki światła, pomieszczeniach. Wiele osób traktuje kinkiety jako podstawowe elementy w łazience – umieszczone nad lustrem uzupełniają światło bijące z lampy sufitowej. Dzięki temu pozwalają na precyzyjne wykonanie rozmaitych czynności kosmetycznych czy doszlifowanie makijażu.

Na rynku istnieje duży wybór lamp montowanych na suficie. Różnią się one liczbą żarówek, kształtem czy kolorem, co umożliwia dobranie odpowiedniej lampy do stylu pomieszczenia. Warto pamiętać, że lampy łazienkowe powinny posiadać odporność na wilgoć. Z tego powodu dobierając wymarzoną lampę, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na praktyczne aspekty i funkcjonalność, a zaraz za tym na dopasowanie do aranżacji.