Renowacja pokrycia dachu


Jesienne szarugi obnażają niedoskonałości naszego domu – dziurawy dach, wiatr i wilgoć w pomieszczeniach, zacieki i grzyb na stropach, woda lejąca się z uszkodzonych rynien wprost na elewację to widok przerażający. W takiej chwili martwimy się, że trzeba wymienić dach przed zimą. Nie zawsze jest to możliwe ze względu na koszty oraz dostępność firm dekarskich mających akurat wolne terminy. W takiej sytuacji warta jest rozważenia inna propozycja – zamiast wymiany renowacja dachu.
Renowacja dachu polegać może na wymianie lub naprawie płaszczyzny dachu. Naprawa pokrycia dachowego może wymagać częściowej wymiany elementów na nowe, albo usunięcia powstałych uszkodzeń. Gruntownemu przeglądowi i naprawie poddaje się wykończenia blacharskie, kominy, otwory wentylacyjne, osadzenie okien. Niesprawne rynny udrażnia się, albo wymienia na nowe.
Podczas renowacji można odświeżyć albo zmienić kolor dachu.
Ekipa dokonująca remontu skupi się również na wykonaniu poprawnej ochrony przed wodą i wilgocią. Hydroizolacja wykona przy pomocy wysokiej jakości materiałów budowlanych zapewni nowemu dachowi trwałość na wiele lat.
Renowacja dachu to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, a efekt jaki zostanie uzyskany jest porównywalny do tego, który daje wymiana dachu na nowy.

Przykładowe firmy wykonujące hydroizolacje: